to nejdůležitější o souboru

SLÁNSKÝ MLÝN

Jak si představujete město budoucnosti?

Zatímco futuristé lidstvu často prorokovali bezútěšný obrázek měst budoucnosti, my jsme přesvědčeni, že města budoucnosti se musí stát územím harmonického splynutí architektury a přírody, které lidem umožní žít šťastný a zdravý život. V těchto městech musí být všechna vozidla přemístěna do podzemí a místo nich musí být prostor vyplněn parky se zónami pro odpočinek, relaxaci i aktivní zábavu. V moderní době, kdy běžně dochází k ochlazení mezilidských vztahů, se snažíme vybudovat prostředí, ve kterém budou lidé mezi sebou více komunikovat, navazovat přátelské vztahy, splývat s přírodou a využívat krásného parku ke své relaxaci a odpočinku.

České Toskánsko

Plánování komplexu začalo výběrem vhodné lokality. Unikátním rysem tohoto projektu je geografická poloha území o celkové rozloze 100 000 m2 v údolí přírodních toků lemujících 12 budov ze všech stran, čímž vytvářejí přírodní ostrůvky a posléze se vlévají do rybníka.

Komplex je ze všech stran obklopen vinicemi a jabloňovými sady, čímž vytváří neuvěřitelnou atmosféru připomínající italské Toskánsko.

Území
100 000 m²
80% území
oblast parku
Restaurace
na břehu rybníka

POLOHA A
INFRASTRUKTURA

Zvláštní význam projektu dodává jeho strategická poloha. Město Slaný je od hlavního města vzdáleno jen 25 kilometrů. Z autobusové zastávky, která se nachází přímo v rezidenčním komplexu, se přímým spojem dostanete na stanici pražského metra Veleslavín. Interval autobusu je pouhých 15 minut, přičemž dojezdová doba je 30 minut. V lokalitě se nachází tři velké supermarkety: Kaufland, Lidl a Penny. Město má plnohodnotnou městskou infrastrukturu, včetně vzdělávacích a zdravotnických zařízení.

PODÍVEJTE SE NA VIDEO

Byty s terasami, podlahovým topením, chlazením a elektrickými žaluziemi

Všechny byty jsou vyprojektovány s prosklením, které vytváří vizuální efekt života v přírodě, mají velké terasy z luxusního dřeva osazené zelení, jsou orientovány na jih, což jednak umožňuje maximální osvětlení vnitřního prostoru, jednak otevírá nádherný výhled na přírodní památku Slánská hora a historické centrum města Slaný. Velkou výhodou těchto bytu je také podlahové topení, chlazení a elektrické hliníkové žaluzie, které neuvěřitelně zvětšují komfort bydlení a jsou součástí standardu projektu.

Relaxační zóna s bazénem

Dospělí a dětští obyvatelé areálu mohou v letních měsících trávit svůj volný čas v 15m dlouhém, vyhřívaném bazénu, který vyzývá k relaxaci, odpočinku ale také ke sportu.

Sportovní areál

Rezidenční komplex má svou vlastní sportovní zónu skládající se z fotbalového, basketbalového а volejbalového hřiště , tenisového areálu, squashového kurtu a zóny se sportovním vybavením ke spokojenosti obyvatel komplexu.

Restaurace na břehu jezera

Nedaleko jezera se nachází historická budova starého mlýna, která byla postavena před třemi sty lety. Nyní byla zrestaurována a přeměněna na útulnou restauraci. Kuchyně této restaurace v sobě spojuje dvě kultury: českou a středomořskou.

Mateřská škola

Pro nejmenší obyvatele Slánského Mlýna byla vytvořena moderní školka, která je navržena tak, aby dětem poskytovala teplo a pohodlí. Je vyprojektována ve stejném architektonickém a ideovém stylu celého komplexu a přináší do ní barvy radosti a šťastného dětství.

Dětské městečko

Velké dětské městečko, které se také nachází u jezera, nabízí příležitost k báječnému odpočinku a rozvoji dětí. Hřiště má 16 druhů hracích prvků a je možné ho využívat 365 dní v roce.

Hřiště s více
než 300 м2
16 druhů
herních prvků
365 dní
zábavy

Farma zvířat

Za mlýnem se nachází farma, kde se děti mohou starat o zvířata. Tato činnost je pro děti nejen zábavná a zajímavá, ale také přispívá k jejich vzdělání a rozvoji.

Šachy

Pro dospělé a děti je v areálu vytvořeno hřiště na hraní šachů pod širým nebem.

Petanque

V areálu se také nachází hřiště na jednu z nejpopulárnějších outdoorových her petanque. Toto hřiště mohou využívat jak děti tak i dospělí.

Mikroklima

Malý koloběh vody vytvořený systémem nádrží na akumulaci dešťové vody vede ke zlepšení individuálního mikroklimatu.

Za účelem snížení nákladů na vytápění jsou na střechy domů umístěny solární panely.