to nejdůležitější o souboru

SLÁNSKÝ MLÝN

Jak si představujete město budoucnosti?

Zatímco futuristé lidstvu často prorokovali bezútěšný obrázek měst budoucnosti, my jsme přesvědčeni, že města budoucnosti se musí stát územím harmonického splynutí architektury a přírody, které lidem umožní žít šťastný a zdravý život. V těchto městech musí být všechna vozidla přemístěna do podzemí a místo nich musí být prostor vyplněn parky se zónami pro odpočinek, relaxaci i aktivní zábavu.

České Toskánsko

Plánování komplexu začalo výběrem vhodné lokality. Unikátním rysem tohoto projektu je geografická poloha území o celkové rozloze 100 000 m2 v údolí přírodních toků lemujících 12 budov ze všech stran, čímž vytvářejí přírodní ostrůvky a posléze se vlévají do rybníka.

Komplex je ze všech stran obklopen vinicemi a jabloňovými sady, čímž vytváří neuvěřitelnou atmosféru připomínající italské Toskánsko.

Území
100 000 m²
80% území
oblast parku
Restaurace
na břehu rybníka

POLOHA
A INFRASTRUKTURA

Zvláštní význam projektu dodává jeho strategická poloha. Město Slaný je od hlavního města vzdáleno jen 25 kilometrů. Z autobusové zastávky, která se nachází přímo v rezidenčním komplexu, se přímým spojem dostanete na stanici pražského metra Veleslavín. Interval autobusu je pouhých 15 minut, přičemž dojezdová doba je 30 minut. V lokalitě se nachází tři velké supermarkety: Kaufland, Lidl a Penny. Město má plnohodnotnou městskou infrastrukturu, včetně vzdělávacích a zdravotnických zařízení.

PODÍVEJTE SE NA VIDEO

Byty s terasami

Všechny byty (od jednopokojových až po čtyřpokojové) jsou vyprojektovány s prosklením, které vytváří vizuální efekt života v přírodě, mají velké terasy osazené zelení, jsou orientovány na jih, což jednak umožňuje maximální osvětlení vnitřního prostoru, jednak otevírá nádherný výhled na přírodní památku Slánská hora a historické centrum města Slaný.

Mikroklima

Malý koloběh vody, vytvořený systémem nádrží na akumulaci dešťové vody přináší následující výhody:

• Zlepšení individuálního mikroklimatu
• Bezplatné zavlažování všech rostlin v komplexu

Za účelem snížení nákladů na vytápění jsou na střechy domů umístěny solární panely.

Sportovní areál

Rezidenční komplex má svou vlastní sportovní zónu skládající se z fotbalového, basketbalového а volejbalového hřiště , tenisového areálu, squashového kurtu a zóny se sportovním vybavením ke spokojenosti obyvatel komplexu.

Restaurace na břehu jezera

Nedaleko jezera se nachází historická budova starého mlýna, který byl by postaven před třemi sty lety, nyní byl zrestaurován a přeměněn na útulnou restauraci, kuchyně této restaurace v sobě spojuje dvě kultury: českou a středomořskou.

Mateřská škola

Pro nejmenší obyvatele Slánského Mlýna byla vytvořena moderní školka, která je navržena tak, aby dětem poskytovala teplo a pohodlí. Je vyprojektována ve stejném architektonickém a ideovém stylu celého komplexu a přináší do ní barvy radosti a šťastného dětství.

Dětské městečko

Velké dětské městečko, které se také nachází u jezera, nabízí příležitost k báječnému odpočinku a rozvoji dětí. Hřiště, více než 25 druhů zábavy, 365 dnů plných radosti.

Hřiště s více
než 300 м2
25 druhů
herních prvků
365 dní
zábavy

Farma zvířat

Za mlýnem se nachází farma pro děti, kde se děti mohou starat o zvířata. Tato činnost je pro děti nejen zábavná a zajímavá, ale také přispívá k jejich vzdělání a rozvoji.

Šachy

Pro dospělé a děti vytvořeno hřiště pro hraní šachů pod širým nebem.

Petanque

Dnes je petanque jednou z nejpopulárnějších outdoorových her. Petanque bude stejně vzrušující hrou pro děti a dospělé.